Misyonumuz: Dünya üzerindeki herkesin yüksek kaliteli suya erişimini sağlamaktır.

“İçme suyuna erişim hakkı hayattan tam olarak tat almak ve bütün insan haklarından yararlanmak için gerekli, vazgeçilmez bir insan hakkıdır.” BM Genel Kurulu kararından.

AUAPHOR Rusya’nın akut bir ekonomik ve çevresel krize girdiği bir dönemde, 1992 yılında St. Petersburg’da kuruldu. Su kaynakları ile ilgili olanlar da dâhil birçok sosyal programa sağlanan devlet desteğinde kesintilere gidilmesi herkesin içme suyu problemini kendi başına çözmesini gerektiren koşulların ortaya çıkmasına yol açmıştı. Bu sorun AQUAPHOR tarafından hane kullanımına dönük kaliteli su arıtma sistemlerinin uygun fiyata piyasaya sürülmesiyle çözüldü. 20 yıldan bu yana da AQUAPHOR’un stratejisi değişmedi: Mümkün olan en fazla sayıda tüketici için dünyanın en iyi su arıtma sistemlerini geliştirmek ve üretmek. Bu hedefe ulaşmak amacıyla AQUAPHOR, ürününün kalitesini ve erişilebilirliğini tam anlamıyla garanti altına almak için bilimsel çalışmalardan seri üretime ve satışa, bütün üretim çevrimini kendisi gerçekleştiriyor.

En son teknolojinin kullanılması ve su arıtma teknolojisinde yaşanan çığır açıcı gelişmeler, tavizsiz kalite kontrolü, ürün çeşitliliği ve dürüst pazarlama stratejileri sayesinde AQUAPHOR uluslararası bir başarı elde etti ve dünyaca bilinen bir şirket haline geldi.